קצר על ירוק – 10 דקות על תאורה טבעית

תאורה טבעית היא אלמנט חשוב בבנייה ירוקה מאחר והיא חוסכת לנו תאורה מלאכותית הצורכת באנרגיה וכן בריאה יותר לדייר ולמבנה.
בסרטון נבין כיצד ניתן לגשת לנושא החשיפה התאורה הטבעית בתקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281.
הארה טבעית אינה צורכת אנרגיה ותרומתה לתחושת נוחות הינה משמעותית. ניתן להשפיע על רמת ההארה הטבעית של החלל באמצעות מיקומם ומימדיהם של החלונות ביחס לחללי הפנים, מדפי אור להחדרת אור לעומק החלל, ארובות אור ועוד. באספקת תאורה מלאכותית יש לתת את הדעת להארה ממוקדת של חללים ומשטחים נדרשים, לשימוש בגופי תאורה ממוקדים, לשיפור ניצול האור ולפיזורו בחלל, ולשימוש בגופי תאורה חסכוניים.
אודות הפרוייקט:
בנייה ירוקה היא פרקטיקה שהולכת ומפתחת בעולם הבנייה בישראל.
גודל שוק הבנייה העולמי הוא מעל ל 700 מיליארד דולר והוא כולל תהליכי תכנון, בנייה, ייצור, תחזוקה ועוד. זהו עולם שלם העוסק באיכות הבנייה, ביעילות אנרגטית של המבנה, בבריאות המשתמשים במבנה, בנושאי קרקע, מים, צמחייה ועוד.
בישראל תחום הבנייה הירוקה תופס מקום הולך וגדל בענף. פורום ה-15, המאגד את 15 הערים  הגדולות בישראל, הפך את הבנייה הירוקה למחייבת וכתנאי לקבל טופס אכלוס במבנה. חברות בנייה מובילות בונות ירוק בתור הגדלת הערך לצרכן לצד הפחתת הנזקים הסביבתיים של ענף הבנייה ויותר ויותר אנשי מקצוע מצטרפים לתחום.
סדרת הסרטונים היא חלק ממיזם משותף של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה והמשרד להגנת הסביבה ובשיתוף של חברת WAWA, העוסקת בייעוץ לבנייה ירוקה בשוק הפרטי והציבורי, בארץ ובעולם.
שיתוף הפעולה הזה יצר את הסרטונים המציגים את פרקטית הייעוץ לבנייה ירוקה, מתוך הממשק עם התקן הישראלי לבנייה ירוקה, תקן 5281. הסרטונים מציגים את דרישות התקן בנושאים מסוימים ואת האופן שבו ניתן לעמוד בדרישות אלו, ע"י תכנון, שימוש בתוכנות, שילוב בעלי מקצוע ועוד.
אנו מזמינים את הצופים להשתמש בסרטונים אלו כחלון לעולם מקצועי מתפתח ולהעמיק מעבר להם.
אנו נשמח לסייע ולקדם שיתופי פעולה נוספים כגון אלו לקידום הידע והפרקטיקה בישראל.

Silence is Golden