קצר על ירוק – ניתוח רוחות בבנייה ירוקה


השימוש ברוח הוא אבן יסוד בבנייה ירוקה. ההבנה כיצד הבניין מתפקד עם משטר הרוחות סביבו יכולה לייצר מבנה נעים יותר, בריא יותר, הצורך פחות חשמל ואיכותי יותר לדייריו. בסרטון נבין כיצד ניתן לגשת לנושא החשיפה לנושא ניתוח הרוחות בתקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281.
תכנון נכון של פתחים בהתחשב במשטר הרוחות המקומי ובתנאים הטופוגרפיים מאפשר ניצול פאסיבי של תנועת האוויר וחסכון בעלויות התקנה ותפעול של מערכות אוורור ומיזוג ממוכנות: החדרה ישירה של רוח דרך חלונות וארובות אוורור, יצירת תת-לחץ בחללי הפנים הגורמת ליניקת אוויר מהחוץ וכן ניצול הריבוד התרמי הנגרם מעליית אוויר חם ושקיעת אוויר קר לטובת תחלופות אוויר.
אודות הפרוייקט:
בנייה ירוקה היא פרקטיקה שהולכת ומפתחת בעולם הבנייה בישראל.
גודל שוק הבנייה העולמי הוא מעל ל 700 מיליארד דולר והוא כולל תהליכי תכנון, בנייה, ייצור, תחזוקה ועוד. זהו עולם שלם העוסק באיכות הבנייה, ביעילות אנרגטית של המבנה, בבריאות המשתמשים במבנה, בנושאי קרקע, מים, צמחייה ועוד.
בישראל תחום הבנייה הירוקה תופס מקום הולך וגדל בענף. פורום ה-15, המאגד את 15 הערים  הגדולות בישראל, הפך את הבנייה הירוקה למחייבת וכתנאי לקבל טופס אכלוס במבנה. חברות בנייה מובילות בונות ירוק בתור הגדלת הערך לצרכן לצד הפחתת הנזקים הסביבתיים של ענף הבנייה ויותר ויותר אנשי מקצוע מצטרפים לתחום.
סדרת הסרטונים היא חלק ממיזם משותף של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה והמשרד להגנת הסביבה ובשיתוף של חברת WAWA, העוסקת בייעוץ לבנייה ירוקה בשוק הפרטי והציבורי, בארץ ובעולם.
שיתוף הפעולה הזה יצר את הסרטונים המציגים את פרקטית הייעוץ לבנייה ירוקה, מתוך הממשק עם התקן הישראלי לבנייה ירוקה, תקן 5281. הסרטונים מציגים את דרישות התקן בנושאים מסוימים ואת האופן שבו ניתן לעמוד בדרישות אלו, ע"י תכנון, שימוש בתוכנות, שילוב בעלי מקצוע ועוד.
אנו מזמינים את הצופים להשתמש בסרטונים אלו כחלון לעולם מקצועי מתפתח ולהעמיק מעבר להם.
אנו נשמח לסייע ולקדם שיתופי פעולה נוספים כגון אלו לקידום הידע והפרקטיקה בישראל.

Silence is Golden